تست سرعت اينترنت

راهنما

- جهت انجام تست سرعت اتصال خود به شبکه داخلی می بایست ابتدا یک " موقعیت سرور " را انتخاب کنید. موقعیت پیشفرض سیستم روی شهر تهران قرار دارد و اگر در داخل کشور حضور دارید تست پیش فرض شما تست شبکه داخلی کشور خواهد بود.
- در صورتیکه تمایل دارید تست شبکه بین الملل را انجام دهید لازم است از بخش موقعیت سرور، گزینه "فرانسه" را انتخاب کنید. در صورت انتخاب هر یک از شهرهای کشور، تست صورت گرفته داخلی خواهد بود.
- شایان ذکر است، مبنای قانونی شرکت های سرویس دهنده اینترنت برای فروش سرعت، تست بین المملی است و با توجه به آنکه بیشتر محتوای مورد استفاده ایرانیان در محیط اینترنت از میزبانه خارجی است، تست داخل کشور ملاک صحیحی برای سنجش سرعت اینترنت نخواهد بود.
- در ادامه جهت انجام فرایند تست، روی آیکون سبز رنگ کلیک کرده و منتظر بمانید تا مراحل تست کامل گردد.
- فراینده تست دارای سه مرحله است:
1- تست PING - پینگ به معنای سرعت اتصال شما به سرور انتخابی است.
2- تست DOWNLOAD - این تست به معنای سرعت دریافت داده توسط دستگاه شما از سرور میزبان است.
3- تست UPLOAD - این تست نشان دهنده ی سرعت ارسال داده از دستگاه شما به سرور میزبان است.
- در نهایت نتیجه ی تست سرعت را دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید نتیجه ی اعلامی بر اساس واحد مگابیت خواهد بود. شایان ذکر است مگابیت واحدی کوچکتر از مگابایت است و هر 1 واحد بایت از 8 واحد بیت تشکیل‌شده است درنتیجه هر سرعتی که به بیت محاسبه شود برای تبدیل واحد به بایت باید تقسیم ‌بر عدد 8 شود. در اصل شما با سرعت 1 مگابیت (1024 کیلوبیت) بر ثانیه قادر به دانلود 128 کیلوبایت داده خواهید بود. معمولا بیت با حرف کوچک b و بایت با حرف بزرگ B نمایش داده می شود. مثال: 1024Kbps معادل 128KBps